Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

Źródła wiedzy o kobiecych problemach

Autor: mgorska. Data publikacji Śro, 2011-05-11 16:09

Organizm każdej kobiety narażony jest na wiele schorzeń charakterystycznych dla płci pięknej. Bardzo często jednak niepokojące objawy są bagatelizowane lub leczone domowymi środkami, które w poważniejszych stadiach choroby mogą okazać się nieskuteczne.

Do kobiecych chorób intymnych zalicza się wiele dolegliwości, jedną z nich jest zakażenie układu moczowego – schorzenie tym bardziej dokuczliwe, bo nawracające. Niestety, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pracownię Badawczą BSM, 1/3 kobiet przyznaje, że mało wie na ten temat . Ponad połowa ocenia problem jako wstydliwy i krępujący . Nie dziwi więc fakt, że większość badanych kobiet deklaruje, że wiedzę na temat Zakażenia Układu Moczowego czerpie z mediów: Internetu, prasy i telewizji . Prawdopodobnie z tego też powodu ponad 30% ankietowanych wskazuje praktykę życiową oraz własne doświadczenia jako źródło wiedzy na temat tej choroby . Niestety, jedynie 2% respondentek przyznaje, że po fachową poradę na temat schorzeń układu moczowego udaje się do lekarza . Dlatego zapewne tak niewiele z nas posiada dogłębną wiedze na temat prewencji oraz specyfików stymulujących ogólną odporność organizmu i zmniejszających ryzyko nawtoru objawów, jak np. te, zawierające substancję czynną o nazwie OM-89 (liofilizowany ekstrakt wybranych szczepów E. Coli) .

Jeśli rozmawiamy na temat chorób, które uznajemy za intymne, naszymi powierniczkami zamiast specjalisty najczęściej są przyjaciółki, z którymi dzielimy się swoimi problemami. Badania wskazują bowiem, że co dziesiąta kobieta stara się uzyskać potrzebne informacje od innych kobiet, które być może spotkały się z tym problemem wcześniej . Nie dziwi też fakt, że im młodsza kobieta, tym chętniej wybiera media jako główne źródło wiedzy o zakażeniu dróg moczowych . Wyniki ankiety udowadniają, że chęć korzystania z tych właśnie zasobów informacji w przedziale wiekowym od 18 do 44 lat oscyluje w granicach 31%, podczas gdy gotowość do korzystania z różnego rodzaju mediów maleje wraz z wiekiem na rzecz doświadczenia życiowego i w przedziale 60+ wynosi już tylko 18% .
Media mogą być dobrym przekaźnikiem informacji na temat chorób pod warunkiem oczywiście, że dysponują rzetelną wiedzą z zakresu danej dolegliwości. Internet staje się coraz ważniejszym źródłem wiedzy z zakresu tematów medycznych, dlatego szerząc ideę profilaktyki chorób intymnych coraz więcej portali wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kobiet wspierając różnorakie przedsięwzięcia. Przykładem może tu być akcja ,,Kobiece sprawy – nasze sprawy”, której celem jest budowa świadomości na temat chorób układu moczowego.
Nie istnieje jedyny i najlepszy sposób pozyskiwania informacji. Najważniejsze jednak, aby informacje te były rzetelne, a my, kobiety – gotowe do ich poszukiwania!

Więcej na: www.urokobiecesprawy.pl

nawigacja

Kategoria główna

subskrybuj