Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

Zabłocka Solanka Siła Serca na EXPO 2008 w Saragossie

Autor: prsolution. Data publikacji Śro, 2008-07-02 11:13

Czy polska solanka podbije świat? Tego nie wie nikt. Natomiast faktem jest, że za sprawą EXPO 2008 o leczniczych właściwościach Zabłockiej wody solankowej może się teraz przekonać cała Europa.

W dniach od 14 czerwca do 14 września b.r. w Saragossie odbywa się kolejna wystawa światowa EXPO. Tematem wiodącym wystawy jest „Woda, a zrównoważony rozwój”.
Fasada Pawilonu Polski przedstawia tężnię wykonaną z gałęzi tarniny, po których spływa woda solankowa. Ze spływających kropli wody powstaje aerozol wodny, który w postaci lekkiej mgiełki unosi się w pobliżu tężni, tworząc przyjemny mikroklimat. W suchej i gorącej Hiszpanii już przy pierwszym kontakcie z Pawilonem Polski, odwiedzający zostają mile zaskoczeni chłodną i orzeźwiającą mgiełką, unoszącą się w pobliżu fasady wykonanej z faszyny. Powstaje ona dzięki unikatowej, nieznanej w Hiszpanii, konstrukcji tężni solankowej, polegającej na tworzeniu się wodnego aerozolu poprzez rozpryskiwanie się kropli wody na gałęziach tarniny. Element ten jest nawiązaniem do prawdziwej tężni, wykorzystywanej w Polsce w celach leczniczych i sanatoryjnych. Warto podkreślić, że spośród kilkunastu europejskich obiektów tego typu, trzy należące do najpiękniejszych znajdują się w Polsce (Ciechocinek, Inowrocław, Konstancin-Jeziorna). Informacje o tężniach w Polsce umieszczone są na monitorach ukrytych wśród gałęzi. Prezentują one zarówno metody pozyskiwania w ten sposób soli jak i walory zdrowotne przebywania w sąsiedztwie tężni oraz zażywania z nich inhalacji.
Solankę do tężni dostarczyła Kopalnia i Warzelnia Solanek dr Zabłocka, która eksploatuje złoża wód leczniczych w Dębowcu k/Skoczowa. Solanka ta jest wyjątkowym i unikatowym bogactwem naszej polskiej ziemi i charakteryzuje się szczególnie bogatą mineralizacją. Zawartość w niej takich pierwiastków jak: jod, brom, wapń, magnez, krzem czy selen należy do absolutnie najwyższych na świecie. Dlatego solanka ta jak i produkowana z niej sól posiadają olbrzymie walory lecznicze zwłaszcza w terapii: gardła, dróg oddechowych, reumatycznych oraz skórnych. W ostatnich latach walory tej solanki (nazwa handlowa Zabłocka solanka termalna Siła Serca) wykorzystywane są także w kosmetologii do nawilżania, wygładzania i ujędrniania skóry i opóźnienia procesów jej starzenia. Produkty Zabłocka ze względu na swoje właściwości pro zdrowotne opatrzone są znakiem Siła Serca i polecane przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii założoną przez Prof. Zbigniewa Religię w ramach programu Poznaj Siłę Serca. Celem tego programu jest profilaktyka zdrowotna, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości konieczności dbania o zdrowie.
Z zaletami solanki Siła Serca dzięki wystawie EXPO zapoznać się mogą Hiszpanie oraz cały świat. Ale nie trzeba jechać aż do Saragossy, aby wdychać Zabłocką mgiełkę solankową Siła Serca. W miejscu jej wydobywania, w Dębowcu k/Skoczowa, w Beskidzie Śląskim, w centrum miejscowości stoi fontanna z solanką, gdzie gromadzą się ludzie, aby zażyć zbawiennych dla dróg oddechowych inhalacji. A wszyscy, którzy nie mogą pojechać do Dębowca, mogą stosować Zabłocką solankę i mgiełkę termalną Siła Serca w domu. Są one do kupienia w butelkach o pojemności 950 ml w sklepach internetowych oraz dobrych sklepach zielarsko-kosmetycznych.

Produkt: Zabłocka solanka termalna Siła Serca
www.silaserca.pl

nawigacja

Kategoria główna

subskrybuj