Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

Puszka czy butelka? Oto jest pytanie

Autor: GM FRK. Data publikacji Czw, 2011-10-06 14:54

Firma Dawtona postawiła na puszkę i na polskim rynku pojawiły się trzy nowe soki owocowe w puszkach – pomarańczowy, jabłkowy oraz porzeczkowy z winogronem, dołączając tym samym do znanego już wcześniej Soku pomidorowego Siła Serca.

Każdy z owocowych smaków zamknięty został w niewielkiej, zachęcającej prostym designem puszce, otwierając tym samym nowy rozdział w branży opakowań dla soków, skoncentrowanej jak dotąd na szkle i kartonach. Czy będą konkurencją dla tradycyjnych butelek? Wiele wskazuje, że tak. Konsumenci cenią wygodę, którą zapewnia puszka. Jest ona o wiele lżejsza od szkła i zdecydowanie bardziej wytrzymała w porównaniu z innymi opakowaniami – nie tłucze się i nie zgniata samoistnie, zabezpieczając tym samym przed niekontrolowaną katastrofą w plecaku czy torebce. Puszka pozwala również na szybsze chłodzenie napojów (a więc i na oszczędność energii). Istotny jest także wymiar ekologiczny: puszka jest atrakcyjna wizualnie i łatwa do zadrukowania bez potrzeby stosowania etykiet, dodatkowo zaś przy jej otwieraniu nie są eliminowane żadne elementy, dzięki czemu zaraz po opróżnieniu nadaje się w całości do recyclingu, jako że to surowiec wtórny.
Firma Dawtona i jej produkty od niedawna stanowią część rynku soków i nektarów w Polsce – mówi Piotr Gawłowski z Dawtony. Nie mamy długiego doświadczenia w tym segmencie, ale nieraz pewna świeżość jest ważna, aby z innej perspektywy spojrzeć na branżę – stąd pomysł na naturalne soki w metalowych puszkach o pojemności 250 ml. Co szczególnie dla nas ważne, zadbaliśmy o pozytywny charakter produktu, nie skupiając się jedynie na wizerunku. Dzięki temu powstał sok służący zdrowiu, naturalny, polski, za niewygórowaną cenę; sok, który ma szansę na długoterminowe powodzenie rynkowe i który doceniła m.in. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religii.
To, co poza niewątpliwie innowacyjnym i oryginalnym opakowaniem wyróżnia soki owocowe Dawtony to właśnie fakt, że zostały one objęty programem „Siła Serca” realizowanym przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu. Celem projektu jest zakrojona na jak najszerszą skalę profilaktyka chorób serca i schorzeń cywilizacyjnych zarówno poprzez krzewienie i popularyzację wiedzy na ten temat, jak i szczególną promocję takich produktów, które poprzez swój skład i znakomitą jakość spełniają postawione im wymagania w zakresie prozdrowotności i profilaktyki. Warto zaznaczyć, że część dochodu ze sprzedaży soków w puszkach Dawtony wspiera realizowany przez Fundację program budowy prototypu i wdrożenia do praktyki klinicznej systemu wspomagania serca dla dzieci w wieku 8-12 lat, o masie ciała 20-40 kg, który umożliwi regenerację niewydolnego serca lub podtrzymanie jego funkcji w oczekiwaniu na transplantację.

Producent: ZPOW Dawtona
Poj.: 250 ml
Cena ok.: 1,99 zł
Opakowanie: puszka

nawigacja

Kategoria główna

subskrybuj