Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

Analizatory składu ciała

Autor: correct line. Data publikacji Pon, 2009-08-24 19:24

Poradnia dietetyczna Correct Line oferuje :
-programy opieki dietetycznej wraz z wykładami i szkoleniami
-ocenę stanu odżywienia i sposobu żywienia
-szczegółowe badanie składu ciała – tkanka tłuszczowa, masa mięśni, TBW i woda komórkowa, białko, glikogen, spoczynkowa i całkowita przemiana materii
-sprzedaż analizatorów składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej BIA firmy „Maltron Int” http://www.correctline.pl/oferta/bia.html
Maksymalizacja korzyści przy minimalnych kosztach – po prostu z myślą o Tobie

Przydatność analizy składu ciała w praktyce

Badanie stanowi nieinwazyjny, bezpieczny i wiarygodny sposób monitorowania zmian składu ciała w trakcie realizacji terapii leczniczych jak również dietetycznych, tym samym pozwala korygować zalecenia i oceniać skuteczność stosowanych metod.

Badanie BIA umożliwia ocenę wielkości przestrzeni wodnych, ilości i dystrybucji tkanki tłuszczowej, ilości beztłuszczowej masy ciała, masy mięśni, glikogenu, masy komórkowej, gęstości ciała, masy potasu, wapnia a także spoczynkowej przemiany materii. Szczególne zastosowanie znajduje między innymi w procesie diagnozowania i monitorowania pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, nadwagą, otyłością, niedożywieniem, chorobami nerek ale także u osób uprawiających sport zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie.
Kontrolowanie zmian w składzie ciała osoby redukującej masę ciała czy przygotowującej się do zawodów jest kluczowym elementem powodzenia terapii.

Analizując zmiany w zawartości tkanki tłuszczowej jak również beztłuszczowej masy ciała zyskujemy pewność, czy nasz Pacjent odchudza się prawidłowo lub czy zastosowany plan żywieniowy skutecznie zwiększa masę mięśniową.

W Twoim ulubionym gabinecie SPA lub ośrodku fitness nie masz możliwości poznania swojego składu ciała, Zgłoś te informację do nas centrum@correctline.pl

Gdzie znajdują zastosowanie urządzenia do badania składu ciała?

Każda dyscyplina sportu, w tym konkurencje fitness w różny sposób wpływają na skład ciała zawodnika. Istnieją także określone normy dotyczące zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej a także wody, które muszą spełnić sportowcy by uzyskać największą efektywność.
W pewnych przypadkach kiedy masa ciała zawodnika przekracza wymaganą wartość należy sprawdzić za pomocą bioimpedancji elektrycznej ilość beztłuszczowej masy ciała, która decyduje o tym czy sportowiec musi redukować masę ciała. Istotnym elementem decydującym o wydolności sportowca jest stopień uwodnienia jego organizmu, co także możemy sprawdzić wykorzystując analizator składu ciała firmy Maltron Int.

Medycyna Anti Aging w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Wynika to między innymi z większego zainteresowania długowiecznością. Wciąż poszukuje się czynników decydujących o długości naszego życia. Niewątpliwie dieta, aktywność fizyczna i niwelowanie efektów długotrwałego stresu sprzyjają nie tylko dobremu samopoczuciu ale także zachowaniu zdrowia. Kontrolowanie składu ciała a także spoczynkowej przemiany materii pomoże nam w zachowaniu zgrabnej sylwetki.

Zastosowanie techniki bioimpedancji elektrycznej pozwala na określenie ilości tkanki tłuszczowej u osób z nadwagą, otyłością ale także niedożywionych. Urządzenia firmy Maltron Int. wykazują się dużą użytecznością w monitorowaniu zmian w przebiegu podjętego leczenia żywieniowego lub terapii dietetycznej. Cenną informacją jest całkowita masa komórkowa czyli suma stałej masy komórek i wody wewnątrzkomórkowej, co pozwala na monitorowanie stanu odżywienia między innymi pacjentów wyniszczonych.
Dużą wartość kliniczną ma także poznanie rozmieszczenia płynów w przestrzeniach wodnych zwłaszcza u pacjentów po urazach, hemodializowanych, z niewydolnością nerek, serca, z chorobami wątroby, w chorobach w przebiegu których występuje biegunka. Znajomość hydratacji organizmu pozwala także ocenić farmakokinetykę leków.
Diagnostyka masy mięśniowej jest użyteczna w trakcie rehabilitacji schorzeń neuro – mięśniowych, dystrofiach i sarkopenii.

nawigacja

Kategoria główna

subskrybuj