Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

Zbyt wielu Polaków umiera na serce... Możesz im pomóc

Autor: GM FRK. Data publikacji Wto, 2012-03-13 13:36

Serce, zazwyczaj kojarzy nam się z czerwonym serduszkiem, z miłością, robi nam się ciepło na sercu. Ale czasami zdarza się, że serce nam pęka, że ktoś nam je łamie. Wszystkie nasze uczucia umiejscawiamy zawsze w sercu.

Rzadko myślimy o sercu jako o jednym z najważniejszych narządów, dzięki któremu żyjemy. Dopiero, kiedy zaczynamy mieć problemy zdrowotne związane z naszym sercem, wtedy uświadamiamy sobie, że serce to nie tylko uczucia…

Jak zwykle o tej porze roku większość z nas rozlicza podatki za ubiegły rok. Rozliczając nasze dochody i wypełniając PIT-y nie zapominajmy, że możemy część naszego dochodu przeznaczyć na cele dobroczynne, wspomagając naszym 1% wybraną organizację pożytku publicznego (OPP). Tak niewiele nas to kosztuje, wystarczy wybrać organizację, w deklaracji podatkowej wpisać jej numer KRS i kwotę, jaką chcemy przekazać (maksymalnie 1% podatku należnego). Warto zastanowić się nad tym, komu przekazać nasz 1%.
Jedną z OPP jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, założona przez prof. Zbigniewa Religę.

Celem Fundacji jest wprowadzenie do praktyki klinicznej najnowszych metod ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. By sprostać temu zadaniu powstał unikatowy Instytut Protez Serca, w którym realizowane są prace związane z mechanicznymi protezami serca i biologiczną zastawką serca, robotyką medyczną oraz inżynierią tkankową wykorzystywaną do celów leczniczych. Od 2008 roku Fundacja prowadzi autorski projekt dotyczący opracowania i wdrożenia klinicznego protezy serca dla dzieci, która spełniać ma identyczne funkcje, jak skonstruowana przez Fundację i stosowana w polskich klinikach od 1999 roku proteza dla dorosłych, która służy jako pomost do transplantacji serca lub metoda regeneracji chorego narządu. Pediatryczna proteza serca przeznaczona dla dzieci, powstaje na bazie doświadczeń i rozwiązań technologicznych zastosowanych w urządzeniu dla dorosłych. Oparta jest na najnowszych rozwiązaniach konstrukcyjnych i materiałowych, niebawem wejdzie w fazę eksperymentów klinicznych. To priorytetowe przedsięwzięcie wymaga jednak znacznych nakładów pieniężnych.

Pomóż Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu (KRS 0000069136) i przekaż 1% swojego podatku na ratunek chorym dzieciom.
Skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT znajdującego się na stronie Fundacji www.frk.pl

1% podatku=100% serca

nawigacja

Kategoria główna

subskrybuj