Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

Podaruj serce, podaruj płytę

Autor: GM FRK. Data publikacji Czw, 2010-12-16 14:30

Co roku zastanawiamy się nad świątecznymi podarunkami, które mają trafić w gusta rodziny oraz przyjaciół, jednak czasami trudno wyjść poza stereotyp kupienia nowego szalika dla teściowej czy podarowania mężowi kolejnego krawata. Chcielibyśmy przecież ofiarować coś naprawdę wyjątkowego. Takim prezentem będzie płyta „Cudowny świat”.

Zbyt często zapominamy, będąc w świątecznym nastroju o tych, dla których los nie był tak łaskawy i nie obdarzył ich najpiękniejszym z darów, jakim jest zdrowie. Dzieci z chorobami serca nie czekają na nową konsolę czy zestaw małej fryzjerki. One czekają na Boże Narodzenie wierząc, że lekarze przyniosą im wymarzony prezent, jakim jest sprawne serce. Właśnie w trosce o życie małych pacjentów Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi realizuje projekt budowy systemu wspomagania serca dla dzieci, dzięki któremu otrzymają one szansę na dorosłe życie.
Aby wspomóc i przyspieszyć budowę sztucznych komór serca dla dzieci Fundacja wraz z przyjaciółmi nagrała wyjątkową płytę – Cudowny świat dedykowaną pamięci Profesora. Idea płyty oparta jest na przesłaniu piosenki Louisa Armstronga pt. What a Wonderful World, która była ulubionym utworem Profesora i stała się symbolem optymizmu, wiary w przyszłość i pozytywnego myślenia. To płyta – cegiełka, ze sprzedaży której cały dochód przekazany zostanie na realizację tego projektu.
Na krążku można usłyszeć głosy wokalistów z różnych stylów muzycznych, poczynając od światowej sławy śpiewaczki operowej Małgorzaty Walewskiej, przez twórców znanych i cenionych głównie przez starsze pokolenie: Zbigniewa Kurtycza i Stanisławę Celińską, po artystów muzyki rozrywkowej, jak Andrzej Piaseczny, Mietek Szcześniak i Katarzyna Wilk. Miłośników jazzu oraz poezji śpiewanej usatysfakcjonuje udział w tym projekcie Stanisława Sojki, Krzysztofa Kiljańskiego, czy Janusza Radka. Poza wymienionymi twórcami usłyszeć będzie można także Macieja Maleńczuka w przeboju Los Andes Cordilliera, Marka Piekarczyka śpiewającego Wspomnienie, Łukasza Zagrobelnego z ciekawą interpretacją ballady Andrzeja Zauchy pt. Byłaś serca biciem oraz Małgorzatę Kożuchowską wykonującą liryczną Sambę przed rozstaniem.
Wszystkie utwory wykonane zostały z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, z aranżacją Krzesimira Dębskiego, Macieja Szymańskiego, Krzysztofa Pszony, Macieja Muraszko, Krzysztofa Herdzina, Zygmunta Kukli, Tomasza Szymusia i Katarzyny Stroińskiej.

Co roku miliony ludzi na świecie ofiarowuje sobie prezenty pragnąc sprawić bliskim radość. Pamiętajmy, że przyjemność obdarowania można połączyć z pomocą tym, którzy jej potrzebują. To taki podarunek od serca dla serca.
Płyta w cenie 29,99 PLN do kupienia jest w Empiku, sklepach sieci EKO oraz NEONET oraz na stronie www.gmfrk.pl.

nawigacja

Kategoria główna

subskrybuj