Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

taniec

Salsa Factory

Autor: sajdor. Data publikacji Wto, 2007-05-22 14:29

Salsa to taniec tak zróżnicowany jak jego nazwa, dosłownie oznaczająca wielo-składnikowy, pikantny sos. Łączy w sobie elementy wielu kultur: afrykańskiej, karaibskiej, amerykańskiej i europejskiej. Może być zarówno dynamiczna i żywiołowa, unosząca wirujących tancerzy po parkiecie, jak i zmysłowa i romantyczna, kojąca emocje w ramionach partnera. Salsa jest dobrą zabawą, więc każdy tańczy w tym w czym czuje się wygodnie i swobodnie.


Salsa

Autor: lex. Data publikacji Pon, 2006-08-14 19:03

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem towarzyskim odpowiadającym muzyce również nazywanej salsą. To słowo po hiszpańsku oznacza sos lub smak, czy jak w tym przypadku styl. Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940-1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Początkowo salsą nazywano wiele rozmaitych stylów muzycznych (Guajira, Mambo, Cha Cha Cha, Son Montuno, Changui, Charanga) głównie za sprawą firmy nagraniowej Fania All Stars. Budziło to pewne kontrowersje wśród muzyków. Z czasem kontrowersje ucichły i uznano, że termin ten doskonale oddaje eklektyczny charakter zarówno muzyki jak i tańca.


Poznaj familię hip-hopową WUDEKA

Autor: wudeka. Data publikacji Czw, 2006-06-01 22:08

Serwis rodziny hip-hopowej WUDEKA poświęcony jest twórczości i działalności hip-hopowców z Dębicy, którzy postanowili połączyć swe siły i dźwignąć kulejącą w swoim mieście scenę hip-hop. Zaczęło się niewinnie: raperzy ze składu TheStruktiff, który rozpadł się rok wcześniej, postanowili reaktywować swój skład, aby nadal tworzyć podziemny rap. Razem z reaktywacją TheStruktiff powstała ich pierwsza strona, oparta na szablonie, ale w szybkim czasie ewoluowała do ciekawie zrobionej witryny, która w przeciwieństwie do innych stron różnych zespołow stała się mini-portalem z forum, artykułami związanymi z kulturą hip-hop.


Subskrybuj zawartość

nawigacja

subskrybuj