Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

opony zimowe

Opony całoroczne

Autor: Motoopony. Data publikacji Wto, 2006-07-18 17:21

Opony całoroczne

Konieczność wymiany opon zależnie od sezonu dla niemalże wszystkich kierowców jest sprawą oczywistą. Jednak coraz częściej padają pytania o zasadność używania opon całorocznych. Klienci w serwisach wymiany opon pytają: „Czy warto?, „Czy można?â€?, „Czy one rzeczywiście dobrze spisują się w zimie i w lecie?â€?
Należy zauważyć przede wszystkim, że opony całoroczne (czasem określane mianem nieklasyfikowane sezonowo albo wielosezonowe) to opony letnie, które producent zaleca do stosowania zarówno w lecie, jak i zimą. Warto jednak zwrócić uwagę chociażby na charakterystykę opon, udostępnianą przez koncerny. Najczęściej jest w niej napisane, że opony całoroczne nadają się do użytkowania w czasie pierwszych ataków zimy, a więc wówczas, gdy śnieg dopiero poprószył, a mróz jest jeszcze łagodny.


Continental - historia

Autor: Motoopony. Data publikacji Wto, 2006-07-18 17:20

CONTINENTAL - HISTORIA

Ponad 100 lat temu, bo w roku 1871 w niemieckim Hannoverze, założono spółkę akcyjną Continental. Zajmowała się ona produkcją opon do wozów i rowerów, a także produkowaniem tkanin gumowanych.
W 1892 roku firma, jako pierwsza w Niemczech, wypuściła na rynek pierwszą oponę pompowaną, przeznaczoną do rowerów. W tym samym czasie zaczęto produkować pierwsze pneumatyczne opony do automobilów, wówczas jeszcze nie miały one bieżnika.
Zaraz na początku nowego stulecia, bo w roku 1904, Continental - jako pierwsza firma na świecie - zaprezentowała oponę do samochodu osobowego, tym razem zaopatrzoną w bieżnik.


Subskrybuj zawartość

nawigacja

subskrybuj