Misja

Serwis GoodContents.net to nie jest zwykły katalog stron. To miejsce, gdzie możesz nie tylko wypromować swoją stronę, ale także zainteresować internautów jej tematyką.

Jeśli chcesz przybliżyć innym zagadnienia poruszane na Twojej stronie, dodaj artykuł.

Możesz także śledzić na bieżąco nowości w serwisie, korzystając z kanałów RSS.

Good Contents

Nie-zwykły katalog

kultura

Salsa

Autor: lex. Data publikacji Pon, 2006-08-14 19:03

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem towarzyskim odpowiadającym muzyce również nazywanej salsą. To słowo po hiszpańsku oznacza sos lub smak, czy jak w tym przypadku styl. Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940-1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Początkowo salsą nazywano wiele rozmaitych stylów muzycznych (Guajira, Mambo, Cha Cha Cha, Son Montuno, Changui, Charanga) głównie za sprawą firmy nagraniowej Fania All Stars. Budziło to pewne kontrowersje wśród muzyków. Z czasem kontrowersje ucichły i uznano, że termin ten doskonale oddaje eklektyczny charakter zarówno muzyki jak i tańca.


Discover Poland Festival 2006

Autor: robertr. Data publikacji Wto, 2006-05-02 12:07

Przez ostatni weekend kwietnia 2006 roku w Santa Monica organizowany był Festiwal Polskiej Kultury 'DISCOVER POLAND FESTIVAL'. Ta wspaniała impreza promująca polską kulturę za granicą zgromadziła wiele atrakcji, a także zainteresowanych widzów. W porozstawianych namiotach można było skorzystać z bogatej oferty z polskimi różnościami: jedzeniem, bursztynami, ofertami wycieczek do Polski, wazonami, bamboszami,... Na scenie występowały różnego rodzaju zespoły: taneczne, muzyki ludowej. Odbył się także koncert zespołu LOMBARD.


Subskrybuj zawartość

nawigacja

subskrybuj